معرفی بیماری های قلبی: عفونت های قلبی

[ad_1]

بیماری های قلبی، بزرگ ترین عامل مرگ و میر انسان ها در جهان به شمار می آیند. در حالی که بخش عمده این بیماری ها مربوط به تاثیرات تغذیه ای و سبک نادرست زندگی است، بخشی از آنها از عوامل میکروبی و ویروسی سرچشمه می گیرند. عفونت های قلبی از این دسته اند. در این مقاله تلاش گردیده تا به بررسی نقش عفونت های قلبی در بروز نارسایی قلبی پرداخته شود.

عفونت های قلبی

موجوداتی مثل قارچ ها و باکتری ها می توانند به مانند سایر اجزای بدن، در قلب نیز ایجاد عفونت نمایند. این پدیده یک نوع دیگر از بیماری قلبی به شمار می آید. عفونت قلب می تواند به شکلی سریع یا آهسته رخ دهد. برخی از این عفونت ها بدون دخالت درمان می گردند، در حالی که برخی نیاز به مقابله داشته و حتی می توانند به مرگ منتهی گردند. عفونت های قلبی به ویژه در بافت میانی برای افراد سالمند می تواند خطرآفرین باشد. به گونه ای که بیشترین ابتلای مرگبار به عفونت های قلبی در سنین بالای ۶۰ سال اتفاق می افتد.

معرفی بیماری های قلبی: عفونت های قلبی

علائم عفونت قلبی

علائم عفونت قلبی بسته به محل بروز آن متفاوت است. در صورتی که عفونت در محفظه اطراف قلب رخ دهد، درد قفسه سینه رایج ترین علامت است. در صورتی که به تازگی تحت عمل جراحی دریچه قلب قرار گرفته باشید، عفونت در اطراف آن رخ داده می تواند به نقاط مختلف بدن جابجا گردد. به شکل کلی در صورتی که علائم عفونت را در بدن خود می بینید که همراه با درد در قفسه سینه است، حتما به عفونت قلبی حساس شوید. دیگر علائم شایع عبارتند از تغییر در آهنگ تپش قلب، تب، کوتاهی نفس، و خستگی.

معرفی بیماری های قلبی: عفونت های قلبی

چه کسانی بیشتر در معرض خطر قرار دارند؟

  • افراد دارای سن بیشتر از ۶۰ سال
  • افرادی که سابقه عفونت طولانی دهان و دندان دارند
  • افرادی که ایمپلنت دندان در آنها با مشکلات عفونی روبرو شده است
  • افرادی که دارای زخم های پوستی با دوره درمان طولانی هستند
  • بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲
  • افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف


بیماری بیماری قلبی بیماریها دندان دیابت نوع 2 سلامت عفونت قلب مادر

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *